🔊 Zapraszamy na cykl wydarzeń LEGAL TALK BEZ CENZURY! zorganizowany wspólnie przez Radę Kół Naukowych UEK, Koło Naukowe „Schola Legem” oraz Koło Naukowe Prawa Administracyjnego „Administrare”, pod honorowym patronatem Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie!
📅 Kiedy? Wydarzenia będą odbywały się w trakcie zbijającego się roku akademicki.
🎓 Dla kogo? Dla wszystkich studentów i miłośników prawa, którzy pragną poszerzyć swoje horyzonty, poznać tajniki zawodu prawnika i nawiązać kontakty z czołowymi postaciami środowiska prawniczego.
👥 Kto będzie? W trakcie naszych spotkań będziecie mieli niepowtarzalną okazję spotkać i porozmawiać z interesującymi gośćmi, którzy opowiedzą o tajnikach swojej pracy i zawodu.
💡 Dlaczego warto?
– Bez cenzury: Nasi goście opowiedzą o swojej pracy szczerze i bez tabu, dzieląc się swoimi doświadczeniami, sukcesami i porażkami.
– Networking: to doskonała okazja do nawiązania wartościowych kontaktów, które mogą być kluczowe w Waszej przyszłej karierze.
– Poszerzanie horyzontów: zrozumiecie, jakie umiejętności są naprawdę cenione w zawodzie prawnika i jak możecie się do niego lepiej przygotować.
📍 Gdzie? Spotkania odbywać się będą w formie stacjonarnej na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
🤝 Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Dołączcie do LEGAL TALK BEZ CENZURY i odkryjcie świat prawa z zupełnie nowej perspektywy!
❗️ Najbliższe, trzecie spotkanie odbędzie się 14 stycznia 2025 w godzinach 16:45 – 18:15, w Nowej Auli, Pawilon C z prof. dr hab. Janem Woleńskim.
👉 Temat wystąpienia: „Polskie zmagania z praworządnością”.

Prof. dr hab. Jan Hertrich-Woleński – Profesor nauk humanistycznych (filozofia, rok 1991), dr hab. w dziedzinie teorii państwa i prawa (Uniwersytet Jagieloński, rok 1972), dr nauk prawnych, (Uniwersytet Jagieloński, rok 1968), magister filozofii (Uniwersytet Jagieloński, rok 1964), magister prawa (Uniwersytet Jagieloński, rok 1963).

Prof. Woleński jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych w świecie filozofów polskich. Autor 35 książek, w tym 10 w językach obcych, oraz ok. 1000 artykułów. Zainteresowania naukowe skupia wokół takich zagadnień jak: epistemologia, logika, filozofia prawa, metodologia nauk i semantyczne podstawy komunikacji społecznej. Dzięki pracom profesora Woleńskiego, a także jego kontynuatorów, polska filozofia analityczna została powszechnie uznana za jedno z największych osiągnięć humanistyki XX w.

https://fb.me/e/4ZTvS6h9X